پارسي نامه
مجله الکترونيکي اعضاي پارسي بلاگ
مطالب اين مجله توسط دبيران منتخب از بين وبلاگ نويسان پارسی بلاگ، برگزيده مي شود

  چَراي مطالعاتي
از وقتي تلگرام قطع شده، کلي وقت اضافه پيدا کرده‌ام. در اين مدّت نسبتاً طولاني که از تلگرام استفاده مي‌کردم، يک‌عالمه کانال و گروه‌هاي مفيد و جالب دورِ خودم جمع کرده بودم که به‌قدر يک سَرزدن و نگاهي‌انداختن، لااقل يک ساعت از وقتم را هدر مي‌داد. مي‌گويم هدر مي‌داد چون دستِ‌آخر، چيزي برايم باقي نمي‌ماند.
  انواع حکومت ها درجهان
در دنيا سه نوع حکومت وجود دارد:يک استبدادي و ديکتاتوري: که يک نفر برهمه حکومت مي کند وهرچه بگويد بايد اجرا شود. دو- دموکراسي: که مسؤولان با رأي مردم روي کار مي آيند و نهادهاي نظارتي هم بر کار آن ها نظارت مي کنند. سه- دموکُرسي: يعني حکومت اهل کرسي بر مردم.
  تأثير مواد مخدر بر نازايي زنان
تغير در سبک زندگي در عدم تمايل زوج ها به فرزندآوري در سال هاي اوليه زندگي مشترک، استفاده افراط گونه از لوازم آرايشي، افزايش مصرف دخانيات در بين زنان يا حتي طولاني مدت در معرض دود سيگار قرار گرفتن از عمده ترين دلايل نازايي در زنان و سخت باروري در مردان است.
  رابطه مستقيم اعتياد به اينترنت
يکي از مهم ترين دلايل از بين رفتن فرصت هاي گفتمان بين زن و شوهر و والدين و فرزندان، استفاده نادرست و بيش از حد افراد از فضاي مجازي است. دنياي مجازي چنان سيطره اي بر خانواده ها و افکار فعالان آن انداخته است که ديگر نه تنها فرصتي براي حرف زدن باقي نگذاشته بلکه اگر قرار بر هم صحبتي هم باشد، ديگر افراد حرف يکديگر را نمي فهمند
  خورشيدِ تجلّي
دست بايد که بيفشانم و پا کوبم/که رسيد از سفر خاطره ها خوبم/مهرباني که غزلواره ي باورهاست/سينه اش لانه احساس کبوترهاست/خنده آموز دهان همه ي گلها/عطر صد باغچه در همهمه‌ي گلها/نازنيني که نوازشگر شب بوهاست/سخت دلواپس پرواز پرستوهاست/آمد از راه يکي هور اهورايي/ صبح را زمزمه اي در شب يلدايي.
برگزيدگان مجله در خرداد 1397
By: ParsiBlog.com ® Team © 2003